Toptan Patates

Patates, pek çok yemekte kullanılan ve oldukça yaygın tüketilen bir sebzedir. Kan şekerini düzenleyen ve sindirim sağlığını korumaya yardımcı olan patateslerin yüzlerce hatta binlerce yıllık bir geçmiş vardır. Sizler için ne doğan ve en güzel patatesleri topluyoruz. Garanti Tarım olarak, İnsan sağlığına zararlı hiçbir madde barındırmayan ve tamamen doğal koşullarda üretilmiş kızartmalık patates, kumpirlik patates, yemelik ve kışlık patatesleri uygun toptan fiyatına satıyoruz. Toptan patates ihtiyacı olan restoran, lokanta, market, bakkal, yemekhane, fast food dükkanları, işletmeler ve evler için özel kızartmalık patates ürünleri ile yıllardır hizmet vermekteyiz.

Patates hem Türk mutfağından hem de dünya mutfaklarında oldukça büyük bir yer ve önem taşır. Patatesin bilinen özellikleri şunlardır:

  • Flavonoid, karotenoid ve fenolik asit gibi antioksidanları içerdiğinden dolayı iyi bir antioksidan kaynağı olarak görülür.
  • Dirençli nişasta olarak adlandırılan bir nişasta türü içerdiğinden dolayı bağırsaklardaki yararlı bakteriler için bir besin kaynağı oluşturur.
  • Kan şekeri kontrolü ve insülin direncinin azalması konusunda etkili bir besindir.
  • Patateste yer alan nişasta yardımı ile sindirim sağlığı iyileştirilebilir. Faydalı bağırsak bakterilerine besin oluşturan nişasta sayesinde bakteriler yağ asitlerini “bütirat”a dönüştürür. Yapılan inceleme ve araştırmalarda bütraitin bulunduğu kolonlarda iltihap azalmış ve kolon direncini artırmıştır. Bu da kolorektal kansere yakalanma riskini oldukça azaltmıştır.
  • Patates doğal olarak glüten içermemektedir. Bu sebeple glütene karşı duyarlı olan ve çölyak hastaları için önemli bir besin kaynağı haline gelmiştir.
  • Oldukça besleyici bir gıda olan patates, en doyurucu gıdalarda biri olma özelliğini taşır. Kolesistokinin gibi tokluk hormonlarının seviyesini artırır ve tok hissetmenize yardımcı olacağından insülin direnci gibi sorunların etkilerini hafifletmede yardımcıdır.
  • Ayrıca patates kabukları tokluk hissini yükseltecek yüksek oranda lif değerine sahiptir.